Inspirativní kavárnu pořádáme pro zástupce HR/personálních oddělení. Toto neformální setkávání je každý měsíc zaměřeno na jiné téma. Vytváříme prostředí pro sdílení informací a zkušeností mezi personalisty z různých firem.

KNO Inspirativní kavárna:
"Firemní kultura po Covidu"

Datum: 15. června 2021

Čas: 11:00 - 13:00

Cena: ZDARMA

Místo konání: virtuální prostředí MS Teams

Přijďte společně s Michaelou Karáskovou podiskutovat na téma: 
"Firemní kultura po Covidu".

Většina společností řešilo mnoho změn, které přišly během "covidového" období. Některé změny vycházely z rychlého rozhodnutí a dopady či přínosy zhodnocuje vedení nyní nebo bude zhodnocovat tento rok. Zcela jistě uplynulý rok ovlivnil firemní kulturu mnoha firem.
Budu moc ráda, pokud se přijdete inspirovat navzájem např. v otázkách:

  • Jak změny ovlivnily firemní kulturu u Vás?
  • Co nového jste poznali a co jste se museli naučit?
  • Jak budete zjišťovat dopady či přínosy změn ve Vaší firemní kultuře?

Pokud máte zájem se zúčastnit naší Inspirativní kavárny, prosím vyplňte přihlášku ZDE: 

Inspirativní kavárna 13. 4. 2021

Téma: Onboarding a adaptace on-line"

Vítejte na palubě!

Onboarding v on-line době - to bylo téma dnešní, také on-line, Inspirativní kavárny. HR experti z různých společností sdíleli svoje zkušenosti na toto téma v neformálním prostředí a bylo to více než zajímavé.

Přesvědčila jsem se, že ať už se jedná o prostředí banky, pojišťovny, IT firmy nebo síť prodejen s nábytkem, všichni z rok udělali kus práce.

Mají online pre-onboarding systém, jasné přehledy informací o postupech pro nováčky vč. kontaktů na sdíleném prostředí pro všechny, pro vstupní školení vyvinuli svoje vlastní systému nebo využívají nástroje pro tvorbu prezentací.

Jsem moc ráda, že se snaží udělat dojem a nováčka v procesu Onboardingu a následné adaptace neztratit.

Téměř všechny dámy na HR si posteskly, že jim chybí angažovanost některých manažerů a váznoucí komunikace. Zřejmě jim budou muset nastavit datum a čas do jejich kalendářů, aby si na nováčka v týmu udělali čas.

A jsem moc ráda, že jsou pořád ve firmách "Badíci/Buddy". Jejich role je při onboardingu nezastupitelná. Nemusí být přímo z oddělení, kam nováček nastupuje a motivace této role nemusí být finanční. Jasně definovaná role je důležitá i pro další osoby jako je mentor či kouč.

A i když je doba náročná a nesvědčí osobní komunikaci, prosím, komunikujte alespoň on-line a zapněte si kamery :-) 

Další inspiraci na toto téma také najdete na https://www.3gracie.cz/l/onboarding-a-adaptace-on-line/

Inspirativní kavárnou Vás provází:

Michaela Karásková

Do KNO Česko nastoupila v roce 1999 a od roku 2007 působí na pozici jednatelky společnosti. Se zástupci personálních oddělení společností nastavuje a navrhuje vzdělávací aktivity, zaměřené na rozvoj měkkých dovedností. V současnosti se věnuje konzultacím zaměřeným na firemní kulturu, vedení lidí, týmovou práci, zákaznický servis, obchodní zástupce a také lidské zdroje. Pečlivě vybírá z týmu zkušených lektorů, tak aby vždy naplnila očekávání jak účastníků tréninku, tak zadavatele. Jako lektorka se zaměřuje na téma efektivní komunikace, zákaznický servis a prodejní dovednosti. Od roku 2016 se věnuje individuálnímu i týmovému koučování. Za 20 let měla možnost navštívit stovky firemních kultur v korporátním i rodinném prostředí s ryze českým vedením. 

V květnu 2020 získala certifikaci ACC Coach od mezinárodní federace ICF.