Kelly Novak Oportunity (KNO)

- Váš úspěch je i náš úspěch -

Jsme s Vámi od roku 1991

  • V roce 2014 absolvovala program lektorských dovedností: "Specializované vzdělávání lektorů" od společnosti Facilita CZ.
  • V roce 2016 ukončila intenzivní tréninkový koučovací program Brain Based Coach, Results Coaching System™ se společnosti NeuroLeadershipGroup.
  • V roce 2020 získala certifikaci ACC Coach mezinárodní organizace ICF (Internationl Coach Federation)

Od roku 2007 je majitelkou a jednatelkou společnosti Michaela Karásková.

Michaela Karásková pracuje ve společnosti již od roku 1999 a prošla si v KNO Česko všemi pozicemi. 

Primárně zastává pozici konzultantky v oboru vzdělávání a rozvoje zaměstnanců. Se zástupci personálních oddělení společností nastavuje a navrhuje vzdělávací aktivity, zaměřené na rozvoj měkkých dovedností. Věnuje se konzultacím zaměřeným na firemní kulturu, manažerskou komunikaci, týmovou spolupráci, zákaznický servis, obchodní zástupce a lidské zdroje. Pečlivě vybírá z týmu zkušených lektorů, tak aby vždy naplnila očekávání jak účastníků tréninku, tak zadavatele.

Jako lektorka se zaměřuje na téma efektivní komunikace, zákaznický servis a prodejní dovednosti. 

V roce 2017 převzala působnost KNO Slovensko a věnuje se tak společně s týmem slovenských lektorů také slovenskému trhu.

Od roku 2016 je osobnostním a profesním koučem ICF, od roku 2020 ACC Coach. Více informací a reference najdete v sekci Coaching.


KNO vždy spolupracuje pouze s prověřenými odborníky, lektory, konzultanty a kouči. Našim zákazníkům doporučíme nejvhodnější řešení. Klademe důraz na to, aby klient vždy připravoval program právě s tím odborníkem, který se poté věnuje realizaci programu či projektu.


HISTORIE KNO ČESKOSpolečnost KNO byla založena v roce 1979 v Nevadě, USA. Založil ji tehdy šestadvacetiletý student politických věd Steven J. Kelly spolu se svojí manželkou Mari M. Novak, kteří pak dlouhou dobu byli hlavními tvůrci a nositeli know-how.

Jsme s vámi od roku 1991. Společnost KNO byla v Československu založena v roce 1991 pod názvem KNO Worldwide. Téměř paralelně tehdy vznikly kanceláře v Praze a v Bratislavě a po rozpadu Československa se rozčlenila na společnosti KNO Česko a KNO Slovensko. Během 20 let tým KNO spolupracoval na projektech v téměř každé zemi střední Evropy, střední Asie, na Kavkaze a v Pobaltí.